а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

неиспробан

неиспробани
Вид збор: Придавка
Што не е пробан или тестиран.
Англиски: untested
Примери:
неиспробан лек
Изведенки
неиспробано прил.
Пример: Да не се остави неиспробано.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи