а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

неисползуван

неисползуваниот
Вид збор: Придавка
Што не е исползуван, што не е употребен.
Англиски: unused
Примери:
Неисползувана работна сила.
неисползувани средства
Изведенки
неисползуваност ж.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи