а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

неименуван

неименувани
Вид збор: Придавка
Што не е именуван, не е познат по име.
Англиски: unnamed
Примери:
Известување во кое се дава реакција на неименувани лица во врска со предметот.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи