а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

незаплашен

незаплашени
Вид збор: Придавка
Што не е заплашен.
Англиски: fearless
Изведенки
1. незаплашено прил.
2. незаплашеност ж.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи