а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

незаобиколив

незаобиколиви
Вид збор: Придавка
Што не може да се заобиколи.
Англиски: unavoidable
Примери:
незаобиколива препрека
станува неозаобиколива и клучна политичка личност
FlexiMac
 менување на македонски глаголи