а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

незамислив

незамисливи
Вид збор: Придавка
Што не може да се замисли, да се претстави.
Англиски: unimaginable
Примери:
незамислива разлика
незамислива далечина
незамислива пустош
Изведенки
незамисливо прил.
Пример: Тоа е незамисливо.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи