а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

незаверен

незаверениот
Вид збор: Придавка
Што не е заверен, што не е потврден од надлежен орган.
Примери:
Незаверен документ.
Незаверен препис.
Изведенки
незавереност ж.