а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

недугав

недугавиот
Вид збор: Придавка
Ранг: 25273
1. Што има некаков недуг.
Англиски: disabled
2. Што е душевно болен.
Англиски: dense
Употреба: Медицина
Изведенки
недугавост ж.