а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

недотокмен

недотокмениот
Вид збор: Придавка
1. За сметка, долг и др. - што не е во целост платен, оддолжен.
Примери:
Уште една сметка остана недотокмена.
2. Што не е доволно дотеран.
Примери:
Излезе набрзина недотокмен.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи