а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

недопишан

недопишаниот
Вид збор: Придавка
Што не е допишан, што не е испишан до крај.
Англиски: unwritten
Примери:
недопишано писмо, недопишана страница
недопишана тетратка
FlexiMac
 менување на македонски глаголи