а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

недогледен

недогледниот
Вид збор: Придавка
Што не се догледува.
Англиски: infinite
Примери:
Недогледна рамница.
Недогледна пустина.
Недогледна далечина.
Изведенки
недогледност ж.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи