а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

недоброкачествен

недоброкачествениот
Вид збор: Придавка
Што е од лошо качество.
Англиски: bad quality Албански: pa kualitet, jokualitativ
Употреба: Економија
Примери:
Недоброкачествен производ.
Изведенки
недоброкачественост ж.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи