а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

невролог

мн. невролози
Вид збор: Именка, машки род
Лекар, специјалист за нервни болести.
Англиски: neurologist
Употреба: Медицина
FlexiMac
 менување на македонски глаголи