а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

невидлив

невидливиот
Вид збор: Придавка
Што не може да се види.
Англиски: invisible
Примери:
невидлив пријател
невидливи суштества
Изведенки
1. невидливо прил.
На невидлив начин.
Пример: Здодевното исчекување невидливо се претвори во некакво задоволство.
2. невидливост ж.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи