а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

неверувајќи

Вид збор: Прилог
Што не верува.
Англиски: disbelieving
Примери:
Тие протестираат пред Основниот суд, неверувајќи во независното судство.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи