а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

невалиден

невалидниот
Вид збор: Придавка
Што не е валиден, што нема важност, законска основа.
Англиски: invalid
Употреба: Правда
Примери:
невалидно решение, невалиден одговор
Изведенки
невалидност ж.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи