а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

неважечки

неважечкиот
Вид збор: Придавка
Ранг: 26477
Што не важи, што не задоволува определени прописи, норми.
Англиски: invalid
Примери:
Неважечки гласачки ливчиња.