а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

небе

Види и: небо (ср.)
(едн.)
Вид збор: Именка, среден род
небо
Англиски: sky
FlexiMac
 менување на македонски глаголи