а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

неафирмиран

неафирмираниот
Вид збор: Придавка
Пошироко непризнаен, неприфатен.
Англиски: unknown
Примери:
Неафирмиран писател.
Неафирмиран пејач.
Неафирмирано претпријатие.
Неафирмирани производи.
Изведенки
неафирмираност ж.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи