а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

неангажиран

неангажираниот
Вид збор: Придавка
Што не е зафатен со работа, што е без задолжение, без обврска.
Англиски: independent
Примери:
Неангажиран работник.
Неангажиран уметник.
Неангажирана литература.
Изведенки
неангажираност ж.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи