а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

најчудно

Вид збор: Прилог
чудно
Англиски: most amazing
Примери:
Но најчудно е како е возможно цели 24 часа да не е поднесена кривична пријава.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи