а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

најскап

најскапи
Вид збор: Придавка
Суперлатив од скап.
Англиски: most expensive
Примери:
При ваква сегашна конкуренција сѐ уште плаќаме најскапи сметки за телекомуникациски услуги.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи