а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

најлошо

Вид збор: Прилог
Многу лошо.
Англиски: worst
Примери:
Според оваа ранг-листа, нашите граѓани живеат најлошо во Европа.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи