а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

начисто

Вид збор: Прилог
Без нејаснотии, разјаснето, јасно.
Англиски: clear
Примери:
Беше начисто дека по таа расправија треба да се разделат.
Не беше начисто дали треба да се согласи.
Да бидеме начисто со тоа.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи