а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

националсоцијализам

националсоцијализмот
Вид збор: Именка, машки род
Политичко фашистичко движење во Германија меѓу двете светски војни.
Англиски: National Socialism
Употреба: Историја , Политика
FlexiMac
 менување на македонски глаголи