а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

наутлија

мн. наутлии
Вид збор: Именка, женски род
Ранг: 39731
Леб месен со маја подготвена од наут; вид обреден леб.
Албански: bukë me naut
Употреба: Гастрономија
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК