а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

натчовечки

натчовечка
Вид збор: Придавка
Што ги надминува човечките сили и способности (физички и умствени).
Англиски: superhuman
Примери:
Натчовечки напори.
Натчовечки особини.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи