а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

натраплив

натрапливиот
Вид збор: Придавка
Што се натрапува.
Англиски: intrusive
Примери:
Натраплива мисла.
Натраплив човек.
Изведенки
натрапливост ж.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи