а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

настран

настраниот
Вид збор: Придавка
Со сексуално однесување што се смета за абнормално и неприфатливо.
Англиски: queer
Изведенки
1. настрано прил.
2. настраност ж.
глаг. им.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи