а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

наснопи

наснопат
Вид збор: Глагол, свршен
Врзе ожнеано жито или нешто друго во снопови.
Англиски: bundle
Употреба: Земјоделство
Изведенки
1. наснопува несв.
наснопуваат
2. наснопување ср.
глаг. им.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи