а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

наслов

мн. наслови
Вид збор: Именка, машки род
Збор или состав од зборови што претставуваат назив на некакво авторско дело (литературно, научно, музичко) или на некаков текст.
Англиски: title Албански: titull
FlexiMac
 менување на македонски глаголи