а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

напросто

Вид збор: Прилог
Ранг: 12044
Просто, едноставно, на прост начин.
Англиски: simply
Примери:
Сакаше да ни се придружи или напросто да се замеша и тој во разговорот.
Тоа не можеш да го направиш, зашто напросто не знаеш.
Го сомлевме житото напросто.
Изрази
Просто напросто - сосема едноставно.