а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

наполно

Вид збор: Прилог
Сосема, во целост.
Англиски: completely
Примери:
Последниве години градот наполно се измени.
За нас тоа е наполно несфатливо.
Работел наполно сам.
Колата е наполно нова.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи