а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

наполнет

наполнети
Вид збор: Придавка
Што е полн.
Англиски: full
Примери:
Наполнета канта.
Наполнети џебови.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи