а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

напладне

Вид збор: Прилог
На пол ден, на средината на денот, во (или околу) 12 часот.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи