а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

напечати

напечатат; напечатил; напечатен
Вид збор: Глагол, свршен
Ранг: 27650
Изврши печатење, објави, публикува ракопис, текст и др.
Англиски: print
Изведенки
1. напечатува несв.
напечатуваат
2. напечатување ср.
глаг. им.