а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

наново

Вид збор: Прилог
одново, пак, повторно
Англиски: again
Примери:
Секој ден наново ги повторуваше истите движења.
Наново обиди се да ја решиш задачата.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи