а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

налепница

мн. налепници
Вид збор: Именка, женски род
Ливче хартија што се залепува на стоката со податоци за името, составот, потеклото, цената на производот.
Англиски: sticker Албански: afishe, etiketë
Употреба: Економија
FlexiMac
 менување на македонски глаголи