а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

накуп

Вид збор: Прилог
Cите заедно, се заедно.
Англиски: all together
Примери:
А, ете, зимата не држеше сите дома накуп.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи