а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

накосен

Вид збор: Придавка
Што е поставен накосо.
Англиски: slanted
Изведенки
1. накосено прил.
2. накосеност ж.