а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

наивко

мн. наивковци
Вид збор: Именка, машки род
наивен човек
Англиски: naiveté
Изведенки
наивка ж.
мн. наивки
наивна жена
FlexiMac
 менување на македонски глаголи