а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

наемнина

(едн.)
Вид збор: Именка, женски род
Ранг: 56197
Паричен надоместок што се дава за тоа што е земено под наем.
Англиски: rent Албански: mëditje, qesim
Употреба: Економија
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК