а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

надуен

надуениот
Вид збор: Придавка
Ранг: 11323
1. надмен, вообразен, претерано горд
Англиски: snobbish
2. намуртен, налутен
Англиски: angry
3. напумпан
Англиски: inflated
Изведенки
надуеност ж.