а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

надзира

надзираат
Вид збор: Глагол, несвршен
Врши надзор, проверува, следи, надгледува некоја состојба или некоја работа.
Англиски: oversee
Изведенки
надзирање ср.
глаг. им.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи