а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

надзвучен

надзвучниот
Вид збор: Придавка
1. Што е над можностите да го примат човечките органи за слух.
2. Што е побрз од брзината на звукот.
Изведенки
надзвучност ж.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи