а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

наджнее

наджнеат
Вид збор: Глагол, свршен
Жнее повеќе од некого.
Англиски: reap
Изведенки
1. наджнева несв.
наджневаат
2. наджневање ср.
глаг. им.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи