а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

наддели

надделат
Вид збор: Глагол, свршен
надвие
Изведенки
1. надделува несв.
надделуваат
2. надделување ср.
глаг. им.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи