а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

надвозник

мн. надвозници
Вид збор: Именка, машки род
Мост, премин над улица, над пат или над железничка линија.
Англиски: overpass
Употреба: Архитектура и градба
FlexiMac
 менување на македонски глаголи