а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

надвиснат

надвиснати
Вид збор: Придавка
1. што виси
Англиски: hanging
Примери:
надвисната гранка
2. издаден
Англиски: standing out
Примери:
надвиснат балкон
3. низок, темен
Англиски: hanging
Примери:
надвиснати облаци
FlexiMac
 менување на македонски глаголи