а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

надбискупија

мн. надбискупии
Вид збор: Именка, женски род
1. Диецеза, епархија на надбискуп.
Англиски: diocese Албански: kryepeshkopi
Употреба: Религија
2. Седиште, дом на надбискуп.
Англиски: diocese Албански: kryepeshkopi
Употреба: Архитектура и градба , Религија
FlexiMac
 менување на македонски глаголи